Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

Tiesāšanās par vienreizējo bērna piedzimšanas pabalstu nav iespējama

J
jautā:
17. februārī, 2014
Zane Liepa

Bērna tēvam pirms 6 gadiem tika izmaksāts vienreizējais bērna piedzimšanas pabalsts, bet bērnu māte nesaņēma šo naudu, lai gan dzīvoja šķirti un bērns visu laiku atradās pie mātes. Vai šobrīd ir iespējams celt prasību par šīs summas atgūšanu, lai tā tiktu izlietota bērnu vajadzībām?

A
atbild:
20. februārī, 2014
Solvita Cīrule
juriste

Ja bērna tēvs nav uzskatījis par savu pienākumu viņam darba devēja izmaksāto bērna piedzimšanas pabalstu novirzīt tā patiesajiem mērķiem – bērna vajadzībām, diemžēl bērna mātei piedzīt šo naudu no bērna tēva tiesas ceļā nebūs iespējams.

Ja bērna tēvs joprojām par bērnu nerūpējas, māte tiesas ceļā var risināt jautājumu par uzturlīdzekļiem bērnam, taču nevis ar atpakaļejošu datumu, bet konkrēto brīdi, kad prasība tiesā iesniegta.