Ja veic izmaiņas SIA valdes sastāvā

J
jautā:
25. janvārī, 2014
Jānis Vilks

Uzņēmumā ir divi valdes locekļi, kuri arī abi ir īpašnieki. Šobrīd vēlos atteikties no valdes locekļa amata pildīšanas, kā arī savus 50% SIA daļu vienkārši atdāvināt otram valdes loceklim. Vai otram valdes loceklim ir jāpiekrīt saņemt šīs daļas? Beigās vēlos vienkārši nebūt ar esošo SIA nekādās saistības. Cik noprotu, par valdes atteikšanos ir jāaizpilda UR 18 veidlapa, bet kā ar daļu dāvināšanu, atdošanu?

A
atbild:
04. februārī, 2014
Laura Platace
LV portāls

Lai veiktu izmaiņas sabiedrības dalībnieku (īpašnieku) sastāvā, valdes sastāvā, kā arī lai mainītu nosaukumu un juridisko adresi, Uzņēmumu reģistram (UR) jāiesniedz šādi dokumenti

  • pieteikums (18.veidlapa);
  • dalībnieka lēmumu, kuru paraksta ar drošu elektronisko parakstu vai arī parakstu uz protokola apliecina notariāli (zvērināts notārs vai Uzņēmumu reģistra amatpersona);
  • valdes locekļu piekrišana, kuru paraksta ar drošu elektronisko parakstu vai arī parakstu uz protokola apliecina notariāli (zvērināts notārs vai Uzņēmumu reģistra amatpersona);
  • kvīts vai tās kopija, vai internetbankas maksājuma izdruka, vai informācija par valsts nodevas apmaksu (35,57 eiro);
  • kvīts vai tās kopija, vai internetbankas maksājuma izdruka, vai informācija par publikāciju „Latvijas Vēstnesī” (9,25 eiro).

Ir iespējams, ka SIA daļas pāriet tikai viena valdes locekļa rīcībā, taču tas ir jāapliecina gan daļu ieguvējam, gan daļu nodevējam.