Lasīšanai: 1 minūte

Ja slimnīcas nodaļas darbinieki ir radinieki

J
jautā:
06. janvārī, 2014
kristīne

Labdien! Esmu medmāsa, strādāju slimnīcā. Manā nodaļā kopā ar mani atnāca strādāt mana māsa. Viņa ir sanitāre. Vai mēs pēc likuma varam strādāt kopā? Es savā dežūras laikā esmu pakļauta vecākajai medmāsai, savukārt pēc plkst. 16.30 – dežūrārstam, un, protams, ka sanitāri ir pakļauti māsai. Bet mēs visi pildām dežūrārsta norādījumus. Liels paldies.

A
atbild:
16. janvārī, 2014
Inta Šaboha
LV portāls

Jūsu pieminētajā gadījumā medmāsas un sanitāres nav valsts amatpersonas likuma „Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” izpratnē, tāpēc uz šiem amatiem neattiecas likumā noteiktie aizliegumi un ierobežojumi, t.sk. tie, kas pieprasa noteiktu rīcību, ja, radiniekiem strādājot vienā iestādē, varētu rasties interešu konfliktu risks. Šajā gadījumā slimnīcas vadībai ir jāvērtē konkrētās situācijas ētiskie aspekti, kas nereti ir noteikti iestāžu ētikas kodeksos.