Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Priekšlaicīgi pensionējoties, turpmāk zūd tiesības uz bezdarbnieka pabalstu

J
jautā:
11. septembrī, 2024
Olga

Labdien! Man ir noformēta priekšlaicīgā vecuma pensija, bet es strādāju. Ja palieku bez darba, vai varu iegūt bezdarbnieka statusu un saņemt bezdarbnieka pabalstu?

A
atbild:
12. septembrī, 2024
Lidija Dārziņa
LV portāls

Vecuma pensiju var saņemt priekšlaicīgi – divus gadus pirms likumā noteiktā pensijas vecuma sasniegšanas, ja apdrošināšanas stāžs nav mazāks par 30 gadiem.

Pēc vecuma pensijas priekšlaicīgas piešķiršanas tiek ierobežota iespēja saņemt bezdarbnieka pabalstu. Bezdarbniekiem, kuriem ir piešķirta vecuma pensija (tai skaitā priekšlaicīgi), nepiešķir bezdarbnieka statusu. To paredz Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likuma 10. panta pirmās daļas 6. punkts. Tādējādi cilvēkam, kuram nav bezdarbnieka statusa, nav tiesību uz bezdarbnieka pabalstu.