Lasīšanai: 1 minūte

Ja transportlīdzekli vada bez atbilstošas kategorijas vadīšanas tiesībām

J
jautā:
01. septembrī, 2024
Ernests

Labdien! Kāds naudas sods tiktu piemērots par A1 kategorijas motocikla vadīšanu ar AM kategorijas tiesībām?

A
atbild:
04. septembrī, 2024
Linda Ņikona
LV portāls

Saskaņā ar Ceļu satiksmes likuma (CSL) 51. panta piekto daļu par transportlīdzekļa vadīšanu, ja nav atbilstošas kategorijas transportlīdzekļu vadīšanas tiesību, nav iegūtas profesionālo vadītāju tiesības vai transportlīdzekļa vadītājs vada transportlīdzekli, kas neatbilst vadītāja apliecībā norādītajam ierobežojuma kodam, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no astoņām līdz 56 naudas soda vienībām (no 40 līdz 280 eiro).