E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 33587
Lasīšanai: 4 minūtes
1
1

Lai varētu īstenot interešu izglītības programmu, jāsaņem licence pašvaldībā

J
jautā:
14. augustā, 2024
Sigita

Labdien! Es vēlos izveidot uzņēmumu, kurš sniegs pakalpojumus: kursus un nodarbības bērniem. Vai ir jāsaņem kādas specifiskas atļaujas/licences? Plānoju, ka pati tikai organizēšu kursus un darbam tiks nolīgti pedagogi. Paldies!

A
atbild:
22. augustā, 2024
Sarmis Mikuda
LV portāls

No jūsu jautājuma noprotams, ka vēlaties izveidot uzņēmu, kas piedāvās interešu izglītības programmas bērniem.  

Vispirms jums jānodibina uzņēmums, kuram viens no vairākiem vai vienīgais darbības veids ir interešu izglītības programmu īstenošana (bērniem). 

Izglītības likuma 47. panta “Interešu izglītības programmas” otrajā un trešajā daļā noteikts, ka izglītības iestādes ir tiesīgas īstenot interešu izglītības programmas bez licences saņemšanas; interešu izglītības programmas ir tiesīgas īstenot arī juridiskās un fiziskās personas, kuras nav reģistrētas Izglītības iestāžu reģistrā, pēc attiecīgas licences saņemšanas pašvaldībā. Tātad, ja interešu izglītības nodarbības notiek izglītības iestādē, tad par tām atbildīga ir izglītības iestāde. Savukārt, ja nodarbības netiks īstenotas izglītības iestādē, tad vispirms jums pašvaldībā, kurā īstenosiet programmu, ir jāsaņem licence. Licencē jābūt norādītai pulciņa, kursu mērķauditorijai (piemēram, bērni no 5 līdz 10 gadiem), nodarbību veidam (piemēram, peldēšanas mācības) un derīguma termiņam. 

Par prasībām licences saņemšanai iesaku interesēties atbilstošās pašvaldības izglītības pārvaldes iestādē, kura jūs informēs, kādi dokumenti nepieciešami licences saņemšanai. Rīgas valstspilsētas pašvaldībā, piemēram, licenču izsniegšanu nosaka Rīgas domes saistošie noteikumi Nr. RD-23-240-sn “Par interešu izglītības programmu licencēšanu”. Saistošo noteikumu 5. punktā noteiks, ka persona, kura plāno īstenot programmu, komisijai iesniedz: 

5.1. iesniegumu licences saņemšanai (paraugs 2. pielikumā); 

5.2. licencējamo programmu (paraugs 3. pielikumā); 

5.3. programmas īstenošanā iesaistīto personu dzīves aprakstu (CV); 

5.4. programmas īstenošanā iesaistīto personu izglītību un/vai kvalifikāciju apliecinošo dokumentu kopijas; 

5.5. izziņu no Sodu reģistra saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72. panta piektajā daļā noteikto personām, kuras īstenos programmu, izņemot Rīgas valstspilsētas pašvaldības dibināto izglītības iestāžu pedagoģiskos darbiniekus; 

5.6. apliecinājumu, ka personas, kuras īstenos programmu, atbilst Izglītības likuma 50. pantā noteiktajām prasībām, izņemot Rīgas valstspilsētas pašvaldības dibināto izglītības iestāžu pedagoģiskos darbiniekus; 

5.7. dokumenta, kas apliecina nodrošinājumu ar vietu un telpām programmas īstenošanai klātienē, kopiju; 

5.8. Veselības inspekcijas atzinuma vai kontroles akta kopiju par vietas un telpu atbilstību noteiktām sanitārajām prasībām licencējamajam darbības veidam, izņemot gadījumus, kad programmu plānots īstenot izglītības iestādes telpās. 

Jāņem vērā, ka atbilstoši Izglītības likuma 48. pantā noteiktajam par pedagogu var strādāt persona, kura ieguvusi vai iegūst pedagoģisko izglītību, kas atbilst Ministru kabineta noteiktajām profesionālās kvalifikācijas prasībām. 

Interešu izglītības pedagogam nepieciešamajai izglītībai un profesionālai kvalifikācijai  jāatbilst Ministru kabineta noteikumu Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” 6.7. punktā noteiktajām prasībām. Tāpat interešu izglītības programmu īstenojošajam pedagogam ir jāatbilst Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72. panta piektajā daļā noteiktajām prasībām. 

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 118 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas