Lasīšanai: 1 minūte

Alkoholisko dzērienu lietošana privāta pasākuma laikā, atrodoties transportlīdzeklī pasažiera statusā

J
jautā:
01. augustā, 2024
Aleksandrs

Labdien! Lūgums sniegt atbildi, vai ir atļauts lietot alkoholiskos dzērienus privāta pasākuma laikā, atrodoties transportlīdzeklī, kas pārvietojas vai ir novietots Vecrīgas ielās (tur, kur ir atļauts novietot transportlīdzekli)? Jautājums, protams, ir par pasažieriem, nevis transportlīdzekļa vadītāju.

A
atbild:
13. augustā, 2024

Aizliegums pasažieriem lietot alkoholu, atrodoties transportlīdzeklī, Latvijas Republikas tiesību normās nav noteikts.

Tomēr atbilstoši Administratīvo sodu likuma par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā 10. un 11. pantā noteiktajam paredzēts kopējs aizliegums traucēt sabiedrisko kārtību, lietot alkoholu publiskajās vietās, ja tas nav bārs, kafejnīca vai speciāli šim nolūkam paredzēta vieta publiskajos pasākumos.