Lasīšanai: 1 minūte

Īpašuma iegāde

J
jautā:
21. jūlijā, 2024
Sintija

Labdien! Iegādājos no pašvaldības dzīvokli, klāt vēl ir šķūnis un tāda kā noliktavas daļa, kā arī visa ēkai piederošā zeme. Ēkā atrodas arī citi dzīvokļi, bet pārējos neviens nav iegādājies. Dokumentos tam visam uzrādās domājamās daļas 280/4575. Ko tas nozīmē? Vai īstenībā tas nepieder man? Vai es neesmu pilnvērtīga attiecīgo ēku un zemes īpašniece?

A
atbild:
24. jūlijā, 2024

Civillikuma 1067. pants noteic, ka īpašuma tiesība, kas pieder uz vienu un to pašu nedalītu lietu vairākām personām nevis reālās, bet tikai domājamās daļās, tā ka sadalīts vienīgi tiesību saturs, ir kopīpašuma tiesība.

Ja iegādātas 280/4575 domājamās daļas, tad attiecīgi ir iegādātas domājamās daļas kopīpašumā, nevis viss īpašums.

Iespējams, pastāv līgumi vai vienošanās par īpašuma atsevišķu lietošanas tiesību noteikšanu.