Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Kā rīkoties, ja ārstniecības persona izturas necienīgi pret pacientu

J
jautā:
26. maijā, 2024
Agnese

Labdien! Ko darīt, ja ārstniecības persona slimnīcā ņirgājas par pacientu, kā arī izsaka dažādus pārmetumus? Kādas ir pacientu tiesības uz cieņpilnu attieksmi no ārstniecības personāla slimnīcās? Kā rīkoties, ja šīs tiesības tiek pārkāptas? Kā var pierādīt necienīgu ārstniecības personas attieksmi pret pacientu, ja incidenta laikā nav liecinieku?

A
atbild:
21. jūnijā, 2024
Veselības inspekcija
Inese Vēvere, Veselības aprūpes departamenta vecākā referente
Santa Galiņa
LV portāls

Pacientam ir tiesības uz laipnu attieksmi no visām viņa ārstniecībā iesaistītajām personām. Ja pacienta ieskatā slimnīcā netiek ievērotas viņa tiesības, tad pacientam ir jāvēršas pie nodaļas vadītāja vai slimnīcas administrācijas, kurai ir pienākums izskatīt pacientu sūdzības.