E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 32661
Lasīšanai: 2 minūtes

Logopēda darba slodze un darba samaksa

J
jautā:
15. maijā, 2024
Laine

Labdien! Mana darba līguma pielikumā ir noteikts, ka slodze vienā nedēļā stundās man kā logopēdam PII ir 36,39 stundas. Pēc likuma ir 30 stundas. Vai sanāk, ka strādāju vairāk par slodzi? Vai tas ir likumīgi? Līgums sastādīts 23. janvārī, algas likme ir 1145,00 eiro. Darba samaksa mēnesī 1481,98 eiro (saprotu, ka bruto), piemaksa 93,09 eiro. Cik eiro man normāli būtu jāsaņem uz rokas, ja apgādājamie ir noformēti uz vīra vārda? 

A
atbild:
29. maijā, 2024
Sarmis Mikuda
LV portāls

Logopēda darba slodze un zemākā mēneša darba algas likme noteikta Ministru kabineta noteikumu Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi” 3. pielikuma 5. punktā. Darba slodze nedēļā astronomiskajās stundās ir 30 stundas, no tām mācību stundu/nodarbību vadīšanai astronomiskajās stundās – ne vairāk kā 70% no astronomiskajām stundām, taču izglītības iestādes vadītājs un pedagogs var vienoties par citu darba slodzes sadalījumu. Darba slodze gadā astronomiskajās stundās – 1320, bet zemākā mēneša darba algas likme par šādu slodzi – 1145 eiro.  

Jums tarificētā slodze ir lielāka nekā noteiktā normālā darba slodze. Tas ir pieļaujams, un jūs saņemat arī piemaksu. Minēto noteikumu 25. punktā noteikts: “Piemaksu par papildu pedagoģisko darbu, kas nav iekļauts pedagoga amata aprakstā (darba apjoma palielināšanās, izņemot promesošu pedagogu aizvietošanu), pedagogam piešķir un piemaksas apmēru nosaka attiecīgās izglītības iestādes vadītājs iestādes darba samaksas fonda ietvaros. Piemaksu nosaka līdz 30 procentiem no pedagogam tarifikācijā aprēķinātās darba algas par stundām, kas noteikta papildu darba veicējam, un, veicot pārtarifikāciju, piemaksu iekļauj izglītības iestādes pedagogu tarifikācijas sarakstā.” 

Savu neto darba algas apmēru jūs varat noskaidrot, izmantojot kādu no tīmeklī pieejamajiem darba algas kalkulatoriem, piemēram, šeit.  

Labs saturs
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 118 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas