Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Remontdarbu veikšana dzīvojamajā mājā

J
jautā:
12. aprīlī, 2024
Anete

Labdien! Kādi likumi ir attiecināmi uz remontdarbu veikšanu daudzdzīvokļu mājā, ja tajā atrodas divus mēnešus vecs zīdainis?

A
atbild:
07. maijā, 2024

Ja jautājumā tiek risināta problēma ar pieļaujamā trokšņa līmeņa pārsniegšanu remontdarbu laikā, tad ir piemērojami Ministru kabineta noteikumi Nr. 16 “Trokšņa novērtēšanas un pārvaldības kārtība”, kuru 4. pielikums nosaka trokšņa robežlielumus telpās.

Minēto noteikumu 2.8. punkts paredz izņēmumus, kad konkrētos noteikumus nepiemēro, t. i., kad trokšņu līmenis var tikt pārsniegts. Pieļaujamais trokšņu līmenis var tikt pārsniegts remontdarbu laikā, kas tiek veikti dienā un vakarā (no plkst. 7.00 līdz 21.00), un būvdarbiem, kuri saskaņoti ar vietējo pašvaldību.