Labdien! Ja pašnodarbināta persona paralēli strādā arī algotu darbu, kur izdevīgāk iesniegt algas nodokļa grāmatiņu? Kā tas pēcāk ietekmē iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķinu? Paldies.
Uzņēmums, kurā esat darba ņēmēja, samaksā par jums darbaspēka nodokļus – no bruto algas veic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) un ietur algas nodokli (iedzīvotāju ienākuma nodokli). Ja ir iesniegta algas nodokļa grāmatiņa, tad darba devējs piemēro Valsts ieņēmumu dienesta prognozēto neapliekamo minimumu, atvieglojumus par apgādājamiem (ja tie ir norādīti nodokļa grāmatiņā). Algai līdz 1667 eiro mēnesī piemēro IIN 20% likmi. Ja nodokļa grāmatiņa nav iesniegta, tad neapliekamo minimumu un atvieglojumus darba devējs nepiemēro, algu apliek ar 23% IIN.
Saimnieciskās darbības veicējs IIN maksā, iesniedzot EDS gada ienākumu deklarāciju nākamajā gadā no 1. marta līdz 1. jūnijam vai no 1. aprīļa līdz 1. jūlijam.
IIN maksā no visiem gada ienākumiem, kurā iekļauti ne tikai ienākumi no saimnieciskās darbības, bet arī citi ar IIN apliekami ienākumi (algotā darba alga, prēmijas, pensijas, pabalsti, autoratlīdzības u. c.).
No gada apliekamā ienākuma atskaita gada diferencēto neapliekamo minimumu, nodokļa atvieglojumus un attaisnotos izdevumus, tai skaitā pašnodarbinātā valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.
Gada ienākumam piemēro progresīvo IIN likmi:
Viena kalendāra mēneša ietvaros sniedzam 300 e-konsultācijas.
Tā kā limits ir sasniegts, jautājumu varēsi iesniegt, sākot no nākamā mēneša 1.dienas.
Iespējams, ka atbilde uz līdzīgu jautājumu jau ir sniegta, tāpēc izmanto e-konsultāciju meklētāju!