Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Veselība

Kādi dokumenti jāuzrāda vecākam, lai iegādātos e-receptes zāles bērnam

J
jautā:
05. aprīlī, 2024
Justīne

Labdien! Informācija par nupat dzimušu bērnu vēl nav iekļauta vecāka pasē, un vecāka uzvārds nesakrīt ar mazuļa. Vai, piemēram, dodoties uz aptieku ar bērna dzimšanas apliecības kopiju, lai izņemtu jaundzimušajam recepšu medikamentu, nepieciešama notariāli apstiprināta kopija?

A
atbild:
03. maijā, 2024
Santa Galiņa
LV portāls

Nacionālā veselības dienesta (NVD) mājaslapā norādīts, ka nepilngadīga bērna e-veselības lietotāja profils ir piesaistīts vecāku vai aizbildņu profiliem, tādējādi farmaceits e-veselības portālā var redzēt visas e-receptes, kas izrakstītas un vēl nav izsniegtas vecākam/aizbildnim vai bērnam.

Tāpēc, lai iegādātos zāles savam nepilngadīgajam bērnam, vecākam vai aizbildnim aptiekā jāuzrāda tikai personu apliecinošs dokuments un jānosauc bērna vārds un uzvārds.