Stāvvietas brauktuves malā nav privātīpašums

J
jautā:
12. decembrī, 2023
Oksana

Dzīvoju pilsētā, privātmājā, blakus ir ceļš un stāvvietas. Jau daudzus gadus savu auto novietojām tieši pie savas mājas ieejas, bet nesen atbrauca kāds vīrietis un atstāja savu auto mūsu vietā. Ieraugot viņu, palūdzu aizdzīt mašīnu, jo šī jau sen ir mūsu vieta, viņš aizbrauca, bet pēc kāda laika nolika mašīnu atpakaļ mūsu vietā un vairs nepiekrita braukt prom ar vārdiem “mana automašīna, es to novietoju, kur vēlos”. Vai ir kāds likums, kas var apstiprināt, ka pie mūsu mājas nedrīkst novietot automašīnu?

A
atbild:
15. decembrī, 2023
Sandis Zellis
jurists

Ja konkrētās stāvvietas ir izveidotas brauktuves malā (tās neatrodas privātpersonas nekustamā īpašuma teritorijā), tad tajās novietot stāvēšanai savu transportlīdzekli ir tiesīga ikviena persona. Izņēmumi attiecas vienīgi uz situācijām, kad konkrētas ceļa zīmes noteic pretējo. Policija saucama vienīgi tad, ja novietotais transportlīdzeklis traucē citu transportlīdzekļu izbraukšanai no privātīpašuma.