Lasīšanai: 1 minūte

Personas datu minimizēšana darba pienākumu izpildē

J
jautā:
28. jūnijā, 2023
Kaimiņš

Labdien! Vai man ir tiesības pieprasīt darba devējam, priekšniekam, neteikt manu vārdu un uzvārdu klientiem? Es nevēlos, lai klienti zina manu īsto vārdu un uzvārdu.

A
atbild:
12. jūlijā, 2023
Zaida Kalniņa
LV portāls

Ja jūsu darba pienākumu izpildes nolūkos nav nepieciešama jūsu kā darbinieka patiesās identitātes atklāšana, kā arī to neparedz noslēgtais darba līgums, tad jums ir tiesības rakstveidā prasīt ierobežot patiesos identitātes datus (vārdu, uzvārdu), aizstājot tos ar pseidonīmu. Šādu iespēju paredz Visparīgā datu aizsardzības regula Nr. 2016/679.

Darbinieku datu apstrādes minimizēšanas noteikumi parasti ir noteikti uzņēmuma iekšējā personālpolitikas dokumentā.