Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Satiksme

Kādas tiesības vajadzīgas, lai vadītu transportlīdzekli ar L3 kategoriju

J
jautā:
14. jūnijā, 2023
Artis

Labdien! Interesējos par L3 motociklu kategoriju. Kāda tiesību kategorija ir vajadzīga, lai vadītu šos transportlīdzekļus?

A
atbild:
21. jūnijā, 2023
Signe Laizāne
LV portāls

L3 kategorija – divriteņu transportlīdzekļi (solo motocikli), kuru motora darba tilpums (iekšdedzes tipa motoriem) ir lielāks par 50 cm3 vai kuru maksimālais konstruktīvais ātrums ir lielāks par 45 km/h;

Motocikls nav jebkurš motorizēts braucamais bez jumta. Normatīvo aktu izpratnē tas ir divriteņu mehāniskais transportlīdzeklis ar blakusvāģi vai bez tā, kura motora darba tilpums ir 50 cm3 vai lielāks un konstrukcijā paredzētais maksimālais ātrums pārsniedz 45 km/h. Par motocikliem tiek uzskatīti arī sniega motocikli.

Nepieciešama vismaz A kategorijas vadītāja apliecība.