Ja ir vienošanās ar UGF, tiesu izpildītājs izbeidz piespiedu piedziņu

J
jautā:
12. aprīlī, 2023
Viars

Labdien! Esmu UGF parādnieks, no manas darba algas tiesu izpildītājs paņem pusi no 800 eiro, tātad 400 eiro. Neņemot vērā, ka dzīvoju ar apgādībā esošu bērnu, ir dzīvojamās platības īres līgums un bērnam privātās pirmsskolas izglītības iestādes līgums. Maksājumi sasniedz 600 eiro. Bet tiesu izpildītājam vienalga, ej, dzīvo uz ielas ar bērnu! Vai nav regulējuma, lai tiktu atvilkti maksājumi, vienlaikus atstājot līdzekļus pamatmaksājumiem un bērna uzturēšanai? Lai nodrošina bērnam vietu valsts bērnudārzā, tad varēšu nomaksāt parādu.

A
atbild:
11. maijā, 2023

Saskaņā ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda likuma 11. pantu parādniekam ir iespēja noslēgt vienošanos ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrāciju, vienojoties par optimālu maksājuma summu, kuru parādnieks reāli var ik mēnesi maksāt. Ja puses noslēdz šādu vienošanos un parādnieks to labprātīgi pilda, pēc parādnieka paziņošanas par vienošanās noslēgšanu zvērināts tiesu izpildītājs izbeidz uzturlīdzekļu piedziņas lietu.

Jums ir jāvēršas UGF, lai vienotos par turpmāko kārtību uzturlīdzekļu parāda dzēšanai (skatīt šeit).