TĒMA: Nodokļi

Vai jāmaksā nodoklis no pārdotā nekustamā īpašuma ienākuma

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
15. martā, 2023
Ludmila

Labdien! Ja es 19 gadus esmu dzīvokļa īpašniece un pati nekad neesmu tur bijusi deklarēta, turklāt tas nav mans vienīgais īpašums, vai pēc tā pārdošanas man ir jāmaksā nodoklis?

A
atbild:
27. martā, 2023

Vispārējā kārtībā likums “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” paredz, ka ienākumu no nekustamā īpašuma pārdošanas apliek ar iedzīvotāju ienākuma nodokli kā ienākumu no kapitāla pieauguma. Nodokļa likme ir 20% no starpības, kāda veidojas, no pārdošanas ieņēmuma atņemot īpašuma iegādes un ieguldījumu vērtību.

Atsevišķos likumā noteiktos gadījumos nodoklis nav jāmaksā. Nodokļa atbrīvojuma nav, ja pārdotais nav vienīgais īpašums, kā arī tad, ja dzīvoklis nav bijusi deklarētā dzīvesvieta (vismaz 12 mēnešus pēc kārtas 60 mēnešu periodā, kad īpašums ir piederējis).

Detalizētāka informācija par ienākuma nodokli no kapitāla pieauguma ir pieejama Valsts ieņēmumu dienesta tīmekļvietnē šeit.