Kā iegūt īpašumā būvi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
12. martā, 2023
Roberts

Labdien! Jautājums par īpašumiem. Kā iegūt īpašumā būvi, kas atrodas uz zemes, kuru pērn iegādājos? Ir iegādāta zeme, uz kuras atrodas arī neliela ēka. Ēka ir reģistrēta zemesgrāmatā, tai ir kadastra numurs, tās īpašnieks tiek uzrādīts kā juridiska persona. Minētā juridiskā persona vairs nepastāv un ir likvidēta jau 2002. gadā. SIA ir bijis nodokļu parāds, SIA nodots ZTI, iekārtas, kas ir atradušās ēkā, ir nosegušas parādu. SIA kā pēdējā amatpersona tiek uzrādīta ZTI, kas apgalvo, ka nekādu dokumentu par ēku vai lietu nav, un viss, kas ir bijis, ja vispār ir bijis, ir nosūtīts uz arhīvu. Arī pats ZTI savu darbību neilgi pēc konkrētā SIA likvidēšanas ir izbeidzis. Kādas ir iespējas un darbības, ko būtu nepieciešams veikt, lai šo ēku es varētu iegūt īpašumā? Vai vajadzētu konkrēti jautāt arhīvam, lai iegūtu ziņas, ka šī ēka ir bez īpašnieka? Paldies!

A
atbild:
14. martā, 2023
Inese Helmane
LV portāls

Jums ar visiem dokumentiem, kas ir jūsu rīcībā, būtu jāvēršas pie zvērināta notāra vai zvērināta advokāta, kas par īpašumu arhīvā atradīs visus dokumentus un ieteiks vislabāko risinājumu.