Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Skola

Vai skolotājs drīkst uzdot pārbaudes darbu, iepriekš par to nepaziņojot

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
06. martā, 2023
Kristians

Labdien! Vai skolotājs drīkst uzdot pārbaudes darbu, ja iepriekš par to nav paziņojis? Ja skolotājs nav mutiski pateicis skolēniem vai nav ielicis e-klasē, vai arī ir ielicis e-klasē, taču ļoti vēlu iepriekšējā vakarā, vai šādā gadījumā drīkst skolēniem uzdot pārbaudes darbu?

A
atbild:
28. martā, 2023
Valsts izglītības satura centrs
Liene Zeile, Izglītības satura departamenta Izglītības satura atbalsta nodaļas vadītāja
Sarmis Mikuda
LV portāls

Skolēniem jābūt savlaicīgi pieejamai informācijai par summatīvo vērtēšanas darbu, kuru parasti organizē temata vai cita mācību posma noslēgumā (skolēna sniegumu par šādu darbu vērtē 10 ballu skalā). Labā prakse ir informēt skolēnus par plānotajiem summatīvajiem pārbaudes darbiem jau semestra sākumā.

Par formatīvajiem pārbaudes darbiem, kuros skolēnu sniegums tiek vērtēts procentos, līmeņos vai ar i/ni, skolotājs pats pēc saviem ieskatiem var izvēlēties, vai iepriekš informēt vai ne, ja vien skolas noteiktajā vērtēšanas kārtībā nav noteikts citādi.