TĒMA: e-vide

Kā nomainīt deklarētās dzīvesvietas adresi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. februārī, 2023
Dace

Kā varu nomainīt savu deklarēto dzīvesvietu uz patieso dzīvesvietu?

A
atbild:
27. februārī, 2023
Santa Galiņa
LV portāls

Kārtību, kādā deklarējama vai maināma deklarētās dzīvesvietas adrese, regulē Dzīvesvietas deklarēšanas likums. Tas nosaka pienākumu personai deklarēt savu jauno dzīvesvietu mēneša laikā, kopš tā pastāvīgi šajā adresē  dzīvo.

Mainīt deklarētās dzīvesvietas adresi iespējams:

  • ierodoties tās pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē, kuras administratīvajā teritorijā vēlaties deklarēt savu dzīvesvietu. Iestādē būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, jāaizpilda dzīvesvietas deklarācijas veidlapa un pašvaldības kontā jāiemaksā valsts nodeva 4,27 eiro apmērā;
  • elektroniski valsts pārvaldes pakalpojumu portālā latvija.lv, aizpildot e-pakalpojumu “Dzīvesvietas deklarēšana vai norādīšana”. Šajā gadījumā par pakalpojumu nebūs jāmaksā;
  • ārvalstnieki savu deklarēto dzīvesvietu var mainīt tikai Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.

Vēršama uzmanība, ka personai papildus nav jāveic līdzšinējās dzīvesvietas adreses anulēšana. Aktuālā adrese Iedzīvotāju reģistrā parādīsies automātiski pēc tam, kad persona būs iesniegusi deklarāciju iestādē.

Ja jums ir divas dzīvesvietas, likums pieļauj iespēju deklarācijā norādīt vienu papildu adresi Latvijā vai ārvalstī. Turklāt, ja ziņas par esošo deklarēto dzīvesvietu nemainās, norādīt vai mainīt ziņas par papildu adresi iespējams, neiesniedzot jaunu deklarāciju.