Lasīšanai: 1 minūte

Valdes locekļa pienākumu pildīšana

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. februārī, 2023
Jānis

Vai vienīgais biedrības valdes loceklis pirms pilnvaru termiņa beigām vai atstājot biedrības valdes locekļa amatu var nodot savas pilnvaras trešajām personām, lai nodrošinātu organizācijas nepārtrauktu darbību līdz jauna valdes locekļa ievēlēšanai? Vai šāda rīcība nav pretēja Biedrību un nodibinājumu likuma 45. panta ceturtajai daļai?

A
atbild:
13. februārī, 2023

Biedrību un nodibinājumu likuma 45. panta ceturtā daļa nosaka, ka valdes loceklim nav tiesību nodot savas pilnvaras trešajām personām. Līdz ar to, ja valdes loceklis atstāj amatu (ir beidzies pilnvaru termiņš, vai tas vairs nevēlas būt par valdes locekli), tā pienākumu pildīšana nav nododama trešajām personām, biedrība paliek bez valdes, un tās pārvaldes institūcija ir biedru kopsapulce (likuma 33. panta izpratnē), kurai ir tiesības ievēlēt jauno valdes sastāvu.