Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Pensijas

Vai darbnespējas lapas laikā veidojas pensijas kapitāls

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. februārī, 2023
J Rezovska

Esmu strādājoša pensionāre. Ik gadu iesniedzu iesniegumu pensijas pārrēķinam. Ja man ir darbnespējas lapa A un B, vai aprēķinātais slimības pabalsts tiek iekļauts pensijas pārrēķinā?

A
atbild:
06. februārī, 2023
Lidija Dārziņa
LV portāls

Darbnespējas lapu A apmaksā darba devējs, izmaksājot slimības naudu. No slimības naudas ietur nodokļus, tāpat arī, līdzīgi kā no algas, tiek veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, tai skaitā pensiju kapitālam.

Ja izsniegta darbnespējas lapa B, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra maksā slimības pabalstu. Šajā laikā darba ņēmējs arī ir sociāli apdrošināts, taču tikai pensijai un bezdarbam. Iemaksu objekts, no kura valsts no speciālā budžeta veic obligātās iemaksas, tai skaitā pensiju kapitālam, ir slimības pabalsta apmērs.

Pensijas pārrēķinā ņem vērā no jauna uzkrāto pensijas kapitālu.