Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Mājoklis

Vai rēķinā var iekļaut maksu par apkures cirkulāciju

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. janvārī, 2023
Jānis

Vai apsaimniekotājs ir tiesīgs komunālo pakalpojumu rēķinā iekļaut maksu par apkures cirkulāciju, ja mans dzīvoklis nekad nav bijis pieslēgts pie kopējās apkures un vienmēr ir bijusi tikai gāzes apkure?

A
atbild:
21. janvārī, 2023
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Ja mājā ir izbūvēta centralizētā apkures sistēma, tad visiem mājas īpašniekiem ir jāsedz siltumenerģijas zudumu (apkures cirkulācijas) daļa, kas saistīta ar kopīpašuma (kāpņu telpas, pagrabi, bēniņi...) daļā patērēto siltumenerģiju un atsevišķā īpašumā (dzīvoklī) patērēto siltumenerģiju. Fakts, ka atsevišķā dzīvoklī nav centralizētās apkures, neatbrīvo dzīvokļa īpašnieku no kopīpašumā patērētās siltumenerģijas maksājuma daļas.