Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Ģimene

Par paternitātes pieņēmuma apstrīdēšanu

J
jautā:
17. septembrī, 2013
Mārtiņš

Labdien! Gribētu uzzināt, ja ir noilgums 2 gadi, vai var pierādīt, ka bioloģiskais tēvs ir īstais? Vai var taisīt DNS, ja likums paredz, ka ir noilgums?

A
atbild:
19. septembrī, 2013
Solvita Cīrule
juriste, ģimenes tiesību speciāliste

Jā, testu varat veikt. Šajā gadījumā 2 gadi ir termiņš, cik ilgā laikā pēc DNS testa rezultātiem ir tiesības celt tiesā prasību par paternitātes pieņēmuma apstrīdēšanu.

Civillikuma 148.pants paredz, ka paternitātes pieņēmumu var apstrīdēt tikai tiesā. Saskaņā ar Civillikuma 149.panta 1., 2.daļu paternitātes pieņēmumu bērna mātes vīrs var apstrīdēt divu gadu laikā no dienas, kad viņš uzzināja, ka bērns nav cēlies no viņa. Tādas pašas tiesības apstrīdēt paternitātes pieņēmumu ir bērna mātei

Ja bērna bioloģiskais tēvs nav bērna mātes vīrs, tad prasību tiesā var iesniegt tikai bērna māte, bioloģiskajam tēvam šādu tiesību nav.