Ja dzimšanas apliecībā nav norādīta tautība

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
17. janvārī, 2023
Irina

Labdien! Bērnam (13 gadi) dzimšanas apliecībā rakstīts, ka tautība nav izvēlēta. Vai varam tagad izvēlēties un ierakstīt tautību dzimšanas apliecībā? Kas ir jādara? Paldies!

A
atbild:
01. februārī, 2023

Ministru kabineta noteikumu Nr. 412 “Ziņu iekļaušanas un aktualizēšanas kārtība Fizisko personu reģistrā” 17. punkts, 17.1. un 17.1.4. apakšpunkts paredz, ka Latvijas pilsonis vai Latvijas nepilsonis Fizisko personu reģistrā iekļauto ziņu aktualizēšanai Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP) vai Latvijas diplomātiskajai un konsulārajai pārstāvniecībai ārvalstīs sniedz ziņas par tautību, ja reģistrā norādīts, ka tautība ir “neizvēlēta” vai “nezināma”.

Ņemot vērā iepriekš minēto, kā LV portālu informēja Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departaments, jums sākumā jāvēršas PMLP, lai sniegtu ziņas par izvēlēto tautību. Tikai pēc ziņu aktualizēšanas Fizisko personu reģistrā pašvaldības dzimtsarakstu nodaļa varēs izdot dzimšanas apliecību, kurā norādīta bērna tautība.