Lasīšanai: 1 minūte

Uzturlīdzekļus maksā tas vecāks, kurš ir ierakstīts bērna dzimšanas apliecībā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
06. janvārī, 2023
Gita

a mans bērns ir mainījis uzvārdu uz esošā vīra uzvārdu, kurš nav bioloģiskais bērna tēvs, un ja viņš ir ierakstīts bērna dzimšanas apliecībā kā bērna tēvs, vai bioloģiskajam bērna tēvam ir jāmaksā uzturlīdzekļi? Pirms bērns mainīja uzvārdu, viņa dzimšanas apliecībā bija ierakstīts bērna bioloģiskais tēvs.

A
atbild:
07. februārī, 2023

No situācijas apraksta var secināt, ka vīrs ir adoptējis bērnu, kā rezultātā dzimšanas apliecībā tika mainīts uzvārds un informācija par tēvu.

Juridiski vecāks ir tas cilvēks, kurš ir ierakstīts dzimšanas apliecībā. Attiecīgi saskaņā ar Civillikuma 177. un 179. pantu viņam ir jāsniedz uzturs bērnam un jāīsteno viņa aprūpe.

Bērna bioloģiskais tēvs vairs netiek uzskatīts par bērna tēvu, jo ir mainīta informācija bērna dzimšanas apliecībā.