E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 28281
Lasīšanai: 3 minūtes
TĒMA: Nodokļi
3
3

Vai jāreģistrējas PVN reģistrā, ja konsultāciju pakalpojumus sniedz Latvijā un trešajā valstī

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
05. janvārī, 2023
Anna

Labdien! Plānoju sniegt pārmaiņu vadības konsultācijas Latvijas un trešo valstu uzņēmumiem. Apsveru iespēju reģistrēties kā IK. Plānotais gada apgrozījums ir ap 200 000 eiro. Vai, izrakstot rēķinu, ir jāliek PVN? Vai man ir jāreģistrējas kā PVN maksātājam?

A
atbild:
08. februārī, 2023
Valsts ieņēmumu dienests
Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa, sabiedrisko attiecību speciāliste

Valsts ieņēmumu dienesta nodokļu speciālisti skaidro: atbilstoši Pievienotās vērtības nodokļa likuma (turpmāk – likums) 55. panta pirmajā daļā noteiktajam nodokļa maksātājs reģistrējas Valsts ieņēmumu dienesta pievienotās vērtības nodokļa (turpmāk – PVN) maksātāju reģistrā, pirms tas:

1) veic ar nodokli apliekamos darījumus;

2) saņem tādus pakalpojumus iekšzemē, kuru sniegšanas vietu nosaka saskaņā ar šā likuma 19. panta pirmo daļu;

3) sniedz tādus pakalpojumus, kuru sniegšanas vieta saskaņā ar šā likuma 19. panta pirmo daļu ir cita dalībvalsts un attiecībā uz kuriem par nodokļa samaksu ir atbildīgs pakalpojumu saņēmējs.

Vienlaikus likuma 59. panta pirmajā daļā ir noteikts, ka iekšzemes nodokļa maksātājs ir tiesīgs nereģistrēties Valsts ieņēmumu dienesta PVN maksātāju reģistrā, ja tā veikto ar nodokli apliekamo preču piegāžu un sniegto pakalpojumu kopējā vērtība iepriekšējo 12 mēnešu laikā nav pārsniegusi 40 000 eiro.

Tātad, ja vadības konsultāciju pakalpojumi tiek sniegti Latvijas reģistrētam un/vai nereģistrētam nodokļa maksātājam vai trešo valstu nereģistrētam nodokļa maksātājam, tad pirms pakalpojuma sniegšanas nav obligāti jāreģistrējas Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) PVN maksātāju reģistrā, kamēr sniegto pakalpojumu vērtība nepārsniedz likuma 59. panta pirmajā daļā noteikto ar PVN apliekamo darījumu robežvērtību 40 000 eiro 12 mēnešu periodā, pie nosacījuma, ka neizpildās citi kritēriji reģistrācijai VID PVN maksātāju reģistrā.

Savukārt, ja vadības konsultāciju pakalpojumu saņēmēji ir trešo valstu reģistrēti nodokļa maksātāji, tad šādu pakalpojumu sniegšanas dēļ var nereģistrēties VID PVN maksātāju reģistrā, pie nosacījuma, ka neizpildās citi kritēriji reģistrācijai VID PVN maksātāju reģistrā.

Papildus informējam, ka nodokļa rēķinā par vadības konsultāciju pakalpojumiem tiesības norādīt PVN ir tikai reģistrētam PVN maksātājam.

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 16 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas