Lasīšanai: 1 minūte

Parādniekam saglabājamo naudas līdzekļu apmērs no 2023. gada janvāra

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. novembrī, 2022
Stanlņislavs

Labdien!
01.01.2023. valstī mainās minimālās darba samaksas apmērs.
Cik naudas jāatstāj darbiniekam pēc tiesu izpildītāja ieturējumiem, izmaksājot algu par decembri, izmaksu veicot janvārī – 620 eiro vai 500 eiro?

A
atbild:
24. novembrī, 2022
Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome
Līna Lontone, sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdz ar minimālās algas palielināšanu, sākot ar 2023. gada 1. janvāri, mainās parādniekam saglabājamā summa. Atbilstoši parādsaistību veidam (lietas kategorijai), sākot ar 2023. gada 1. janvāri, veicot ieturējumus, parādniekam vienmēr tiks saglabāti naudas līdzekļi atbilstoši valstī noteiktajam minimālās algas apmēram vai pusei no tās.