TĒMA: Mājoklis

Vai rēķinos jānorāda kopējais mājas ūdens skaitītāja rādījums

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
20. septembrī, 2022
Anita

Daudzdzīvokļu māja ir kopīpašums. Katrā rēķinā par komunālajiem pakalpojumiem parādās ūdens patēriņa starpība uz visu māju > 200 m3. Noteikti visi iemītnieki nav bez grēka, un kāds kaut ko uzrāda ne tā kā vajadzētu. Vai apsaimniekotājam ir pienākums rēķinos norādīt kopējā mājas skaitītāja rādījumus? Pašlaik es nevaru pārbaudīt, vai neuzskaitītā ūdens apjoms atbilst realitātei, varbūt apsaimniekotājs kādu skaitli ieraksta “uz savu galvu”. Arī pie kopējā uzskaites aparāta atsakās ielaist. Vai tas ir likumīgi? Kā panākt, lai nama apsaimniekotājs katru mēnesi rēķinos norādītu kopējā ūdens patēriņa rādījumus un ļautu piekļūt uzskaites aparātam (lai pārbaudītu, vai nav nelikumīgu pieslēgumu, avārijas noplūžu u. tml.)?

A
atbild:
21. septembrī, 2022
Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija
Ģirts Beikmanis, valdes priekšsēdētājs

Ja pārvaldnieks nesniedz informāciju par mājas kopējo ūdens skaitītāju rādījumiem, tad, iespējams, to var iegūt, vēršoties pie pakalpojuma sniedzēja. Pārvaldniekam nav pienākuma rēķinos ne uzrādīt papildu informāciju, ne organizēt skaitītāju apsekošanas, tomēr parasti dzīvokļu īpašnieki var vienoties ar pārvaldnieku par papildu informācijas sniegšanu un apsekošanas pieeju slēgtajām kopīpašuma telpām, kurās atrodas uzskaites mēraparāti. Lielākā daļa koplietošanas telpu ir pieejamas dzīvokļu īpašniekiem, un tie paši var organizēt to apsekošanu, taču uzskaites un siltummezglu telpām ir jābūt slēgtām, liedzot nekontrolētu pieeju.