Lasīšanai: 1 minūte

Ja bērns saņem samaksu, vecākam nav pienākuma maksāt uzturlīdzekļus

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
19. augustā, 2022
Ilgvars

Labdien!

Vai man ir jāmaksā uzturlīdzekļi par pilngadīgu bērnu, kurš mācās neklātienē/tālmācībā pēc pamatskolas beigšanas un paralēli strādā neoficiālu darbu? Mācības vidusskolā nenotiek klātienē.

A
atbild:
26. septembrī, 2022

Labdien!

Civillikuma 179. panta pirmā daļa nosaka, ka vecākam ir pienākums uzturēt bērnu, līdz tas spēj pats sevi apgādāt. Ar apgādi jāsaprot, ka bērns pats sev pelna līdzekļus.

Ja bērns, sasniedzot pilngadību, strādā, kaut arī neoficiāli, vecākam nav pienākuma tam sniegt uzturlīdzekļus. Tā ir vecāka brīva izvēle. Ja pilngadīgs bērns domstarpību gadījumā pieņem lēmumu iesniegt prasību par uzturlīdzekļu piedziņu no vecāka tiesā, vecākam būs jāpierāda, ka bērns šajā gadījumā strādā un par to saņem samaksu.