Lasīšanai: 1 minūte

Latvijā izglītības dokumentiem apostille netiek pieprasīta

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
01. augustā, 2022
Anna

Ar Eiropas Savienības regulu (Regula 2016/1191) tika pieņemts –, kopš 2019. gada “publiski dokumenti (piemēram, dzimšanas apliecība, laulības apliecība, tiesas spriedums) un to apliecinātas kopijas, ko izdevušas kādas ES valsts iestādes, citas ES valsts iestādēm jāpieņem kā autentiskas, un nav nepieciešams autentiskuma spiedogs (apostille)”. Kāda situācija ir ar dokumentiem, kuri apliecina izglītību un profesionālo kvalifikāciju? Vai lietošanai ES pietiek ar notariāli apliecinātu tulkojumu, vai joprojām ir vajadzīga apostille? Ja kādā brīdī tiek konstatēts, ka ir nepieciešama apostille, vai dokumentu kopijām to var pievienot vēlāk, pēc tam, kad ir izveidots notariāli apliecināts tulkojums?

A
atbild:
18. augustā, 2022

Latvijā Eiropas Savienības valstīs izdotajiem izglītību apliecinošajiem dokumentiem apostille netiek pieprasīta. Citās valstīs noteiktā kārtība šajā jomā var būt atšķirīga. Nepieciešamības gadījumā jums par to jāinteresējas konkrētajā valstī.