Par pārvietošanos ar velosipēdu alkohola reibumā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
22. jūlijā, 2022
Mārtiņš

Labdien. Vai alkohola reibumā, braucot ar velosipēdu, var atņemt autovadītāja apliecību, vai kādus sodus piemēro?

A
atbild:
24. jūlijā, 2022
Sandis Zellis
jurists

Ceļu satiksmes likuma 28. panta pirmā daļa paredz aizliegumu vadīt velosipēdu, elektroskrejriteni vai mopēdu, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles. Tomēr likums neparedz iespēju atņemt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības par pārvietošanos ar velosipēdu alkohola reibumā.

Atbilstoši minētā likuma 62. panta otrajai daļai par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles, bet nepārsniedz 1 promili, piemēro naudas sodu velosipēda vai elektroskrejriteņa vadītājam astoņu naudas soda vienību apmērā (40 eiro). Atbilstoši minētā panta trešajai daļai, ja koncentrācija pārsniedz 1 promili, bet nepārsniedz 1,5 promiles – divdesmit četru naudas soda vienību apmērā (120 eiro), bet atbilstoši minētā panta ceturtajai daļai, ja koncentrācijas pārsniedz 1,5 promili – trīsdesmit četru naudas soda vienību apmērā (170 eiro).