Lasīšanai: 1 minūte

Bezdarbnieka pabalstu izmaksā par iepriekšējo mēnesi

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
08. jūlijā, 2022
Mairita

Labdien. Pašreiz esmu ieguvusi bezdarbnieka statusu un saņemu bezdarbnieka pabalstu. Vēlos noskaidrot, ja, piemēram, atsāku darba attiecības un noslēdzu darba līgumu, kas stājas spēkā ar 1. augustu, vai augustā es saņemšu bezdarbnieka pabalstu par jūlija mēnesi? Paldies.

A
atbild:
11. jūlijā, 2022
Lidija Dārziņa
LV portāls

Tiesības uz bezdarbnieka statusu pēc reģistrēšanās Nodarbinātības valsts aģentūrā ir personai, kura nestrādā (nav uzskatāma par darba ņēmēju vai pašnodarbināto saskaņā ar likumu “Par valsts sociālo apdrošināšanu”).

Ja piešķirts bezdarbnieka pabalsts, tiesības uz to saglabājas laikā, kad ir bezdarbnieka statuss. Bezdarbnieka pabalstu izmaksā par iepriekšējo mēnesi. Līdz ar to par jūliju jums jāsaņem pabalsts augustā.