Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Atbildes sniegšana uz cietušā pieteikumu kriminālprocesā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
07. jūlijā, 2022
Olegs

Kādos gadījumos izmeklētājs kriminālprocesā ir tiesīgs neizlemt pēc būtības cietušā pieteikumu?

A
atbild:
02. janvārī, 2023
Ilona Barkovska
juriste

Diemžēl jautājumā nav ietverta detalizētāka informācija par iesniegto pieteikumu, tā saturu, vai identisks pieteikums ir vai nav ticis iesniegts iepriekš un vai uz to iepriekš tika sniegta atbilde.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 335. panta piekto daļu, ja pieteikuma, iesnieguma vai lūguma saturs attiecībā uz jau izskatītā pieteikumā, iesniegumā vai lūgumā norādītajiem tiesiskajiem vai faktiskajiem apstākļiem pēc būtības nav mainījies, pieteikums, iesniegums vai lūgums netiek izskatīts un par to paziņo iesniedzējam.

Vairāk par cietušo un viņa tiesībām kriminālprocesā varat lasīt LV portāla publikācijā “Tuvplānā kriminālprocess – cietušā tiesības”, kas ir pieejama šeit.