Kas jādara, lai nostiprinātu ēku zemesgrāmatā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
28. jūnijā, 2022
Gita Purgaile

Labdien! Vēlos veikt nostiprinājumu ierakstu zemesgrāmatā. Kas būtu jādara vispirms? Man ir elektroniski atsūtīts būvvaldes akts par mājas nodošanu ekspluatācijā, bet kādi pasākumi tagad jāveic, lai varētu veikt ierakstu zemesgrāmatā? Būvvaldē teica, ka elektroniski atsūtīto aktu par pieņemšanu ekspluatācijā nedrīkst vērt vaļā, bet jāsazinās ar jums par tālāko darbību.

A
atbild:
29. jūnijā, 2022

Ēku pievienošanai zemesgrāmatas nodalījumam nepieciešams nostiprinājuma lūgums, kuram pievieno aktu par ēkas pieņemšanu ekspluatācijā.

Jūsu paraksts uz nostiprinājuma lūguma būs jāapliecina zvērinātam notāram, kā to nosaka Zemesgrāmatu likuma 60. pants: “Privātpersonu parakstiem uz iesniedzamiem nostiprinājuma lūgumiem jābūt notāra vai bāriņtiesas apliecinātiem. Apliecinot parakstu, pārbauda šo personu rīcībspēju un pilnvarnieka vai pārstāvja pilnvaru apjomu.”

Tiesu administrācijai grūti komentēt citu teikto, tomēr šķiet, ka tā nevajadzētu būt, ka elektroniski atsūtīto aktu par pieņemšanu ekspluatācijā nedrīkst vērt vaļā.