Lasīšanai: 1 minūte

Darbinieka uzteikuma termiņš

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
13. jūnijā, 2022
Ieva

Uzrakstīju atlūgumu, vienojoties par beigu datumu. Atstrādājamā mēneša periodā tika izņemts 2 nedēļu atvaļinājums. Vai darba devējs var pieprasīt papildus atstrādāt 2 nedēļu atvaļinājuma periodu pēc atlūgumā norādītā datuma?

A
atbild:
29. jūnijā, 2022
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darbiniekam ir tiesības uzteikt darba līgumu, pamatojoties uz Darba likuma 100. panta pirmo daļu. Tādā gadījumā uzteikuma termiņš ir viens mēnesis no tā iesniegšanas dienas darba devējam, ja vien puses nevienojas par citu – īsāku – termiņu.

Ja laikā, kad sācis tecēt uzteikuma termiņš, tiek izmantots ikgadējais atvaļinājums, Darba likums neparedz darba devēja tiesības uzteikuma termiņu par izmantotā atvaļinājuma laiku pagarināt.