Lasīšanai: 1 minūte

Augstākā pedagoģiskā un sākumizglītības skolotāja izglītība ļauj strādāt par pirmsskolas pedagogu

J
jautā:
22. aprīlī, 2022
Dace

Esmu sākumskolas skolotāja ar augstāko pedagoģisko izglītību un vairāk nekā 30 gadu darba pieredzi. Vai varu pārkvalificēties par pirmsskolas pedagogu? Kas būtu nepieciešams?

A
atbild:
24. aprīlī, 2022

Jūs varat strādāt par pirmsskolas pedagogu. Ministru kabineta noteikumu Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” 5.2 punkts nosaka: par vispārējās izglītības pirmsskolas pedagogu ir tiesīga strādāt persona, kurai ir augstākā pedagoģiskā vai augstākā izglītība un sākumizglītības skolotāja kvalifikācija.