Lasīšanai: 1 minūte

Parādu piedziņu realizē valsts teritorijā

J
jautā:
27. martā, 2022
Juris

Labdien! Strādāju Lietuvas firmā, darbs kuģu remontā ārzemēs. Vai Latvijas tiesu izpildītājs var noņemt naudu no mana Lietuvas bankas konta, ja man jāmaksā alimenti Latvijā (UGF)? Esmu Latvijas nepilsonis ar deklarēto dzīvesvietu Latvijā, bet, ja es deklarējos Lietuvā, ko tas mainīs alimentu lietā? Paldies.

A
atbild:
14. aprīlī, 2022
Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padome
Līna Lontone, sabiedrisko attiecību speciāliste

Tiesu izpildītāja prasības un rīkojumi ir obligāti fiziskajām un juridiskajām personām visā valsts teritorijā.

Vēršot piedziņu uz parādnieka naudas līdzekļiem kredītiestādē vai pie cita maksājumu pakalpojumu sniedzēja, tiesu izpildītājs balstās uz Kontu reģistra ziņām, kurās ietverti pakalpojumi sniedzēji ar Latvija reģistrētām filiālēm.