Lasīšanai: 1 minūte

Vai tiks izmaksāts slimības pabalsts, ja persona nav nodarbināta

J
jautā:
14. martā, 2022
Amanda

Labdien! Biju darba attiecībās, tagad esmu dekrētā, darba attiecības tika izbeigtas, un ir saslimšana ar Covid-19. Vai šādā gadījumā man B lapa tiks apmaksāta?

A
atbild:
25. martā, 2022
Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra
Anita Jakseboga, Pabalstu metodiskās vadības daļas vecākā eksperte

Slimības pabalstu jums neapmaksās. Tiesības uz slimības pabalstu ir sociāli apdrošinātām personām – darba ņēmējiem un pašnodarbinātajiem, ja pašnodarbinātais faktiski ir veicis obligātās iemaksas. Slimības pabalsta izmaksas atteikuma iemesls konkrētajā situācijā būtu – persona nav sociāli apdrošināta.