Lasīšanai: 1 minūte

Vai politiski represēto personu bērniem var tikt piešķirts politiski represētās personas statuss

J
jautā:
10. martā, 2022
Jūlija

Labdien! Man ir jautājums par politiski represētās personas statusa piešķiršanu. Esmu dzimusi Kazahstanā 1961. gadā. Abi vecāki bija izsūtīti: tēvs – no Lietuvas, māte – no Pievolgas vācu republikas. Tēvs pēc reabilitācijas atgriezās Latvijā (miris 1976. g.). Mātei (mirusi 2015. g.) – Latvijā bija piešķirts šīs status. Vai uz to varētu pretendēt arī es?

A
atbild:
21. martā, 2022

Par komunistiskā režīma politiski represētām personām atzīstami esošie un bijušie Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas un Polijas pilsoņi un līdz 1940. gada 17. jūnijam Latvijā legāli iebraukušie un pastāvīgi dzīvojušie iedzīvotāji, kā arī šo personu pēcnācēji. Tā tas ir noteikts likumā “Par politiski represētās personas statusa noteikšanu komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušajiem” 2. pantā.

Politiski represētās personas statusu piešķir Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.