Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Noilguma termiņš morālā kaitējuma kompensācijas piedziņas lietās

J
jautā:
17. februārī, 2022
Jānis

Labdien! Vai tiesa var izskatīt lietu par morālo kaitējumu, ja tas noticis vairāk nekā pirms gada, kura rezultātā uz laiku smagi pasliktinājās veselības stāvoklis?

A
atbild:
29. martā, 2022
Gatis Graustiņš
juriskonsults

Morālā kaitējuma kompensācijas piedziņa ir pakļauta Civillikuma 1895. pantā noteiktajam vispārējam noilguma termiņam. Prasību var celt tiesā, ja morālais kaitējums tika nodarīts mazāk nekā pirms 10 gadiem, skaitot no prasības pieteikuma iesniegšanas tiesā dienas.