Lasīšanai: 1 minūte

Bērnam izbraucot no valsts, obligāti jābūt derīgam ceļošanas dokumentam

J
jautā:
20. jūnijā, 2013
Agnese Ozola

Vai manam trīsgadīgajam bērnam ir nepieciešama pase, lai varētu kopā ar māti aizbraukt uz Lietuvu? Vai pietiek tikai ar dzimšanas apliecību, jo pasē viņš man nav ierakstīts?

A
atbild:
21. jūnijā, 2013
Laura Platace
LV portāls

Bērnam šķērsojot valsts ārējo vai iekšējo robežu, obligāti līdzi ir jābūt derīgam ceļošanas dokumentam – pasei

To nosaka Ministru kabineta noteikumu Nr.721 „Kārtība, kādā bērni šķērso valsts robežu” 3.punkts

Ja bērns no valsts izceļo vecāka pavadībā, papildus vēl ir jāuzrāda viens no šādiem dokumentiem:

  • tā vecāka ceļošanas dokuments ar ierakstu par radniecību ar šo bērnu, kurš bērnu pavada;
  • bērna dzimšanas apliecība vai tās notariāli apliecināta kopija, ja bērnu pavadošā vecāka ceļošanas dokumentā nav ieraksta par radniecību ar šo bērnu.