TĒMA: Nodokļi

Kādi noteikumi jāievēro, tirgojot vīnu internetā

J
jautā:
04. novembrī, 2021
Roberts

Kādi noteikumi jāievēro, lai tirgotu vīnu internetā mazumtirdzniecībā?

A
atbild:
08. novembrī, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Alkoholisko dzērienu aprites likums nosaka kārtību, kādā atļauts veikt alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecību internetā – tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē –, tostarp mazumtirgotāja un piegādātāja pienākumus, lai nodrošinātu, ka alkoholiskie dzērieni netiek piegādāti nepilngadīgajiem un tiek ievērotas citas šā likuma prasības.

Likuma 6.pantā noteikts:

(1) Alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecība, izņemot beznodokļu tirdzniecības veikalus, ir atļauta arī tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē, ja tiek ievēroti šā panta noteikumi.

(2) Alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecības vieta ir speciālajā atļaujā (licencē) alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībai norādītā tīmekļvietne vai mobilā lietotne.

(3) Alkoholisko dzērienu mazumtirdzniecībā tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē ir atļauts izmantot tikai bezskaidras naudas norēķinus.

(4) Lai ievērotu šā likuma 6. panta otrajā daļā noteikto personas vecuma ierobežojumu, alkoholisko dzērienu mazumtirgotājs pirms alkoholisko dzērienu pārdošanas tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē un samaksas saņemšanas nodrošina pircēja identitātes un vecuma pārbaudi, izmantojot kvalificētus vai kvalificētus paaugstinātas drošības elektroniskās identifikācijas līdzekļus vai Eiropas Parlamenta un Padomes 2015. gada 25. novembra direktīvā (ES) 2015/2366 par maksājumu pakalpojumiem iekšējā tirgū, ar ko groza direktīvas 2002/65/EK, 2009/110/EK un 2013/36/ES un regulu (ES) Nr. 1093/2010 un atceļ direktīvu 2007/64/EK norādītajām drošas lietotāju autentificēšanas prasībām atbilstošus personas elektroniskās identifikācijas līdzekļus.

(5) Alkoholisko dzērienu mazumtirgotājs tīmekļvietnē vai mobilajā lietotnē norāda:

1) informāciju par speciālo atļauju (licenci);

2) brīdinājumu par alkohola lietošanas negatīvo ietekmi;

3) informāciju par aizliegumu pārdot, iegādāties un nodot alkoholiskos dzērienus nepilngadīgām personām;

4) informāciju par aizliegumu piegādāt (izsniegt) alkoholiskos dzērienus no pulksten 22.00 līdz 8.00.

Ja ir konkrēti jautājumu par tirdzniecības nosacījumiem, jāsazinās ar Valsts ieņēmumu dienestu.