Lasīšanai: 1 minūte

Mācību atvaļinājums kvalifikācijas darba izstrādei

J
jautā:
05. oktobrī, 2021
Laima

Labdien! Strādāju pirmsskolā un mācos, ir pienācis laiks rakstīt kvalifikācijas darbu. Vai darba devējs ir tiesīgs nepiešķirt mācību atvaļinājumu vai piešķirt tikai 5 darba dienas?

A
atbild:
20. oktobrī, 2021
Zaida Kalniņa
LV portāls

Darba likuma 157. panta otrā daļa paredz, ka darbiniekam valsts pārbaudījuma kārtošanai vai diplomdarba izstrādāšanai un aizstāvēšanai piešķir 20 darba dienas ilgu mācību atvaļinājumu ar darba algas saglabāšanu vai bez tās.

Tādējādi diplomdarba jeb kvalifikācijas darba izstrādei darba devējam ir imperatīvs pienākums uz darbinieka iesnieguma pamata piešķirt mācību atvaļinājumu 20 darba dienu (jeb četru kalendāra nedēļu) apmērā. Darbiniekam ir tiesības prasīt mācību atvaļinājuma izmantošanu dalītā veidā vai to izmantot vienlaidus.

Darba devējs var prasīt darbiniekam iesniegt mācību iestādes izziņu, kas apliecina kvalifikācijas darba izstrādes faktu un aizstāvēšanas laiku.