E-KONSULTĀCIJAS
>
visas atbildes Jautā, mēs palīdzēsim rast atbildi!
TĒMAS
Nr. 24
Lasīšanai: 2 minūtes

Prasības kaķa pārvešanai pāri robežai

Publicēts pirms 14 gadiem. Izvērtē satura aktualitāti! >>
J
jautā:
26. aprīlī, 2010
Edgars

Kādas formalitātes ir jānokārto, lai varētu no valsts uz citu ES dalībvalsti izvest mājdzīvnieku (kaķi, bezšķirnes)?

A
atbild:
29. aprīlī, 2010
Zemkopības ministrija
Liene Ansone, speciāliste

Eiropas Savienībā šādu dzīvnieku pārvietošanas kārtību nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes 2003. gada 26. maija Regula (EK) Nr. 998/2003 par dzīvnieku veselības prasībām, kas piemērojamas lolojumdzīvnieku nekomerciālai pārvietošanai, un ar kuru groza Padomes Direktīvu 92/65/EEK.

Lai Jūs varētu doties ceļojumā no Latvijas uz citu ES dalībvalsti kopā ar savu kaķi, kurš nav paredzēts pārdošanai vai nodošanai citam īpašniekam, kaķim jābūt:

  • identificētam ar skaidri salasāmu tetovējumu vai ar mikročipu (mikroshēmu), kas atbilst ISO standartam 117484 vai 11785. Ja mikroshēma neatbilst minētajam standartam, Jums ir jābūt mikroshēmas nolasītājam;
  • izsniegtai Eiropas Savienības (mājas) istabas dzīvnieka pasei;
  • vakcinētam pret trakumsērgu.

  • Ja dzīvnieks iepriekš nav vakcinēts pret trakumsērgu vai nav ievērots revakcinācijas režīms (vakcinācija vienu reizi gadā vakcīnas derīguma termiņa laikā), vakcinācija jāveic vismaz 21 dienu pirms izbraukšanas no Latvijas. Ja dzīvniekam vakcinācija pret trakumsērgu veikta, ievērojot revakcinācijas režīmu, tad trakumsērgas vakcināciju uzskata par derīgu no revakcinācijas dienas. Turklāt jāņem vērā, ka dzīvniekam identifikācija jāveic pirms vakcinācijas pret trakumsērgu. Ja dzīvnieks pret trakumsērgu ir vakcinēts pirms identifikācijas, pēc identifikācijas tam jāveic atkārtota vakcinācija pret trakumsērgu.


Ceļojot uz Lielbritāniju, Īriju, Maltu vai Zviedriju, jāievēro papildu prasības, kuras apskatāmas Pārtikas un veterinārā dienesta mājaslapā sadaļā „Iedzīvotājiem un uzņēmējiem”.

Labs saturs
5
Pievienot komentāru
Uzdod savu jautājumu par Latvijas tiesisko regulējumu un tā piemērošanu!
Pārliecinies, vai Tavs jautājums nav jau atbildēts!
vai
UZDOT JAUTĀJUMU
Šomēnes iespējams uzdot vēl 239 jautājumus. Vairāk par e‑konsultāciju sniegšanu
Iepazīsti e-konsultācijas