Kam jāuztur ceļš uz kapiem

J
jautā:
04. augustā, 2021
Veronika

Labdien! Pašvaldība nodrošina apbedīšanu Liepsalas kapos, Mežāres pag., Jēkabpils nov., zeme ar kadastra Nr. 56760050193. Lai tiktu uz kapiem, ceļš šķērso trīs īpašumus, ceļš ir drausmīgā stāvoklī: mežinieki ar lielām mašīnām to bojā, iebraukt nav iespējams. Tad, kad glabā cilvēkus, zārkus ved ar traktoru, ceļš ir gandrīz neizbraucams (no valsts ceļa līdz kapiem ~1 km). Pagasta vadītāja norāda, “ka tas nav pašvaldības ceļš un viņa pat neko netaisās darīt”. Ja pašvaldība nodrošina apbedīšanas vietas, vai tad nav jānodrošina arī pienācīgs ceļš līdz tām? Apbedīšanas birojs pat nevar tikt līdz kapiem. Kādēļ ir tik bezatbildīga pašvaldības rīcība, un kur var sūdzēties par šīm augstākstāvošajām personām, lai atrisinātu šo jautājumu?

A
atbild:
12. augustā, 2021

Ja konkrētais ceļš nav pašvaldības valdījumā, tad problēma ir jārisina ceļa īpašniekam vai valdītājam. Tāpēc, lai sniegtu precīzāku skaidrojumu, būtu nepieciešams noskaidrot ceļa piederību.