Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Reģistri

Vai vienlaikus var būt gan individuālais komersants, gan SIA dalībnieks

J
jautā:
01. jūlijā, 2021
Ivars Statauts

Labdien! Vai saskaņā ar Latvijas likumiem viena un tā pati persona var vienlaikus būt reģistrēta gan kā individuālais komersants (IK), gan kā sabiedrības ar ierobežoto atbildību (SIA) īpašnieks/vadītājs? Paldies par konsultāciju!

A
atbild:
15. jūlijā, 2021
Uzņēmumu reģistrs
Edgars Buka, Juridiskās nodaļas juriskonsults

Saskaņā ar Komerclikuma 74. pantu individuālais komersants ir fiziskā persona, kura kā komersants ierakstīta komercreģistrā. Savukārt Komerclikuma 136. panta pirmajā daļā un 221. panta trešajā daļā noteikts, ka dalībnieks ir persona, kas ierakstīta dalībnieku (akcionāru) reģistrā, ja likumā nav noteikts citādi. Valdes loceklis var būt rīcībspējīga fiziskā persona. Komerclikumā nav noteikts aizliegums vienai un tai pašai fiziskajai personai būt ierakstītai Komercreģistrā kā individuālajam komersantam un vienlaikus būt SIA dalībniekam un/vai valdes loceklim. Līdz ar to viena un tā pati fiziskā persona var vienlaikus būt SIA dalībnieks un/vai valdes loceklis, kā arī būt ierakstīta Komercreģistrā kā individuālais komersants.