Lasīšanai: 1 minūte
TĒMA: Tieslietas

Kā šķiroties tiks dalīta automašīna, kas iegūta laulības laikā

J
jautā:
08. jūnijā, 2021
Raitis

Labdien! Laulībā kopā tika iegādāts auto. Kopējā summa: 5000 eiro. Par auto rūpējos es. Auto tiek veikti remonti par maniem līdzekļiem, un tas apdrošināts arī par maniem līdzekļiem. Auto ir uz mana vārda. Izbraucienos, ceļojumos braucam kopā. Kā tiks sadalīta šī manta?

A
atbild:
07. jūlijā, 2021
Marika Mure
juriste

Norādītā situācija ir tiesu prakses jautājums, kas strīda un tiesvedības gadījumā atkarīgs no konkrētās situācijas niansēm, pamatojuma un pierādījumiem. Tādēļ situācijas vislabākajam risinājumam ieteicams šo jautājumu apspriest ar juristu klātienē.

Civilprocesa likuma 89.panta otrā daļa noteic, ka viss, ko laulības laikā laulātie iegūst kopīgi vai viens no viņiem, bet ar abu laulāto līdzekļiem vai ar otra laulātā darbības palīdzību, ir abu laulāto kopīga manta; šaubu gadījumā jāpieņem, ka šī manta pieder abiem līdzīgās daļās.