TĒMA: Finanses

Dīkstāves pabalstam jānorāda konts kredītiestādē Latvijā

J
jautā:
07. maijā, 2021
Andris

Labdien! Vai dīkstāves pabalsta saņemšanas konts var būt ārzemju (Eiropas Savienībā, Vācijā, banka: N26)? Ja var, kādā veidā to mainīt? Ja nevar, kāpēc un kādi likuma punkti to paredz? Loģiski spriežot, dīkstāves pabalsts ir mana darba alga, valsts man aizliedza strādāt un tagad maksā man algu pati. Alga pēc Darba likuma vispār jāizmaksā skaidrā naudā... Uz ārzemēm neesmu devies, manu Latvijas kontu ir bloķējis tiesu izpildītājs, jo šobrīd nevaru pildīt norunu par labprātīgu maksājumu. Pildīt to nevaru, jo nav darba, mana darbības sfēra ir slēgta uz pandēmijas laiku. Tiesu izpildītājam tas ir vienalga, ķēries klāt bankas kontam, kur nāks vien dīkstāves pabalsts un bērnu nauda. Atvainojos par retoriku, nervi vairs netur...

A
atbild:
17. maijā, 2021
Lidija Dārziņa
LV portāls

Atbilstoši Ministru kabineta (MK) noteikumiem dīkstāves pabalstu vai dīkstāves atbalsta maksājumu pārskaita uz darbinieka kontu, kas atvērts kredītiestādē vai pie maksājumu pakalpojuma sniedzēja Latvijā. Pabalsta pārskaitīšana uz kontu ārpus Latvijas MK noteikumos nav paredzēta, tādēļ darbiniekam ir jāatver konts Latvijā.

Darba devējam jāiesniedz Valsts ieņēmumu dienestā informācija par darbinieku, kuram ir iestājusies dīkstāve (darbinieka vārds, uzvārds, personas kods, dīkstāves periods un konts, kas atvērts kredītiestādē vai pie maksājumu pakalpojuma sniedzēja Latvijā).

Šādu kārtību paredz:

  • Ministru kabineta 2020. gada 24. novembra noteikumi 709 “Noteikumi par atbalstu par dīkstāvi nodokļu maksātājiem to darbības turpināšanai Covid-19 izraisītās krīzes apstākļos”;
  • Ministru kabineta 2020. gada 10. novembra noteikumi 675 “Noteikumi par atbalsta sniegšanu nodokļu maksātājiem to darbības turpināšanai Covid-19 krīzes apstākļos”;
  • pirms tam: Ministru kabineta 2020. gada 26. marta noteikumi Nr. 1 65 “Noteikumi par Covid-19 izraisītās krīzes skartiem darba devējiem, kuri kvalificējas dīkstāves pabalstam un nokavēto nodokļu maksājumu samaksas sadalei termiņos vai atlikšanai uz laiku līdz trim gadiem”.